• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest piątek 20 lipca 2018, imieniny: Czesława i Hieronima
 

50 - lecie WOPR Województwa Zachodniopomorskiego.

dodano: 2012-11-06 14:23:41, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

W dniach 29-30 października br. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w Sali Bogusławaodbyły się obchody jubileuszu 50 – lecia WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, podsumowanie akcji „Bezpieczne Kąpieliska 2012 i czyste środowisko wodne”, która jest elementem programu „Bezpieczne Morze Przygody” realizowanym wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki oraz WOPR WZ. Podczas konferencji odbyła się prezentacja wyników analiz poziomu bezpieczeństwa na kąpieliskach morskich i śródlądowych oraz strzeżonych miejscach wykorzystywanych do kąpieli w województwie zachodniopomorskim. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele podmiotów i służ odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na wodzie z całej Polski.

Wyróżnienia z rąk Wojewody ZachodniopomorskiegoMarcina Zydorowicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezesa Zarządu WOPR Jerzego Telaka otrzymali najlepsi organizatorzy oraz przedstawiciele powiatów na terenie których funkcjonują najlepsze kąpieliska  w województwie. W czasie uroczystości wojewoda i marszałek województwa wręczyli także odznaczenia państwowe i medale 18 najaktywniejszym ratownikom. Z powiatu drawskiego Brązowy Krzyż Zasługi od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odebrał Krystian Budziszewski Prezes Powiatowego WOPR.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki działań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa nad wodami, w postaci tworzenia kolejnych elementów zintegrowanego systemu bezpieczeństwa wodnego oraz wprowadzenia rozwiązań wśród organizatorów kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli, wynikających z potrzeby dostosowania ich do zmian prawnych.

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Jacek Cichocki - Minister Spraw Wewnętrznych, Marcin Zydorowicz - Wojewoda Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek - Prezydent Miasta Szczecina.

czytaj więcej »

Budowa placu zabaw w Świerczynie -aktywni, zdrowi ,zdolni

dodano: 2012-11-06 14:20:42, opublikował: Maciej Furykiewicz

czytaj więcej »

KOMUNIKAT

dodano: 2012-11-06 14:17:59, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

Od pewnego czasu do Wydziału Rolnictwa i Rybactwa  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego docierają niepokojące wiadomości z terenu całego województwa. Otóż osoba lub grupa osób podszywając się pod pracowników Wydziału Rolnictwa i Rybactwa odwiedza lub dzwoni do rolników i oferuje rzekomą pomoc na modernizację gospodarstwa ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Osoba taka tłumaczy rolnikom, że teraz Urząd Marszałkowski w zastępstwie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dysponuje środkami finansowymi, które w bardzo prosty sposób można uzyskać. W zainteresowanym gospodarstwie niezwłocznie ( w ciągu jednego dnia) ma pojawić się kurier, który  dostarczy stosowne dokumenty (wniosek) do wypełnienia. Kurierowi należy również wpłacić 250 zł tytułem obsługi wniosku.  Padają obietnice, że każdy dostarczony dokument  będzie rozpatrzony pozytywnie.

W związku z powyższym z całą stanowczością stwierdzam, że kontaktujące się z rolnikami osoby nie są pracownikami Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Cała sprawa jest zwykłym oszustwem i  zaprzeczeniem obowiązujących procedur oraz zasad przyznawania jakichkolwiek płatności na modernizację gospodarstw rolnych.

Jednocześnie przestrzegam i uczulam, że jeśli spotkają się Państwo z podobnymi propozycjami  czy też ofertami, nie należy dawać im wiary. Proponuje, aby o zaistniałym fakcie każdorazowo powiadamiać stosowne organy ścigania.

Z poważaniem

Jarosław Rzepa

Dyrektor Wydziału

Rolnictwa i Rybactwa

czytaj więcej »

Zbuduj swój sukces

dodano: 2012-10-29 11:56:41, opublikował: Maciej Furykiewicz

czytaj więcej »

konsultacje dla osób zainteresowanych składaniem wniosków w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"

dodano: 2012-10-25 12:00:25, opublikował: Maciej Furykiewicz

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy”informuje, iż w dniu 29.10.2012 w godzinach 10.00-12.00 w Urzędzie Gminy Wierzchowo odbędą się konsultacje dla osób zainteresowanych składaniem wniosków w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw”, „Odnowa i rozwój wsi” oraz dla „Małych Projektów” , tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 

czytaj więcej »

Uroczystość poświęcenia i wręczenia nowego sztandaru oraz ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie

dodano: 2012-10-25 11:57:52, opublikował: Maciej Furykiewicz

16 października 2012r. w Szkole Podstawowej im. 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie odbyła się uroczystość poświęcenia oraz wręczenia nowego sztandaru połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Podczas uroczystości przedstawiciele  Rady Rodziców  przekazali na ręce Dyrektora Szkoły (p. Joanna Skraba – Śliwka) nowy sztandar. Stary sztandar został przekazany szkolnemu historykowi (p. Z. Mróz) i umieszczony w gablocie w klasopracowni historii. Nowy sztandar został wykonany dzięki zaangażowaniu Rodziców i ofiarności mieszkańców Gminy Wierzchowo.

czytaj więcej »

EUROPEJSKI FESTIWAL LUDZI

dodano: 2012-10-25 11:53:36, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

Miło nam poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie i Złocieniecki Ośrodek Kultury w minioną sobotę podczas spotkania liderów Europejskiego Festiwalu Ludzi (EPF) w Schifflange (Luksemburg) stali się pełnoprawnymi członkami EPF i w przyszłym roku będą reprezentować Polskę na festiwalu w Shifflange.

EPF działa od 21 lat, zrzesza 14 państw Unii Europejskiej w tym: Belgię, Danię, Finlandię, Francję, Hiszpanię, Irlandię, Litwę, Luksemburg, Łotwę, Niemcy, Polskę Portugalię, Szkocję oraz Włochy. Głównym założeniem festiwalu jest integracja europejska.

W trakcie festiwalu, który trwa jeden tydzień (co roku w innym państwie), rozgrywane są zawody sportowe, którym przyświeca idea fair play oraz promocja kultur poszczególnych państw. Mamy okazję obcować z różnorodnością tradycji i kulinariów europejskich. Dodatkowym elementem festiwalu jest przełamywanie barier międzypokoleniowych, bowiem w skład drużyn poszczególnych państw wchodzą członkowie reprezentujące różne grupy wiekowe. Każda delegacja liczy 50 osób.

W 2015 roku Złocieniec i Wierzchowo będą gospodarzami festiwalu.

czytaj więcej »

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia