• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest środa 23 czerwca 2021, imieniny: Wandy i Zenona
 

OGŁOSZENIE

dodano: 2012-11-15 07:37:13, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

O G Ł O S Z E N I E

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Wierzchowie informuje ,że w związku z organizacją konferencji na temat „ Rola rodziny i instytucji a bezpieczeństwo dzieci” połączonej z uroczystymi  obchodami z okazji Dnia Pracownika Socjalnego organizowanego przez Starostę Drawskiego , Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pom.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Wierzchowiew dniu 15.11.2012 ( czwartek ) będzie  czynny do godz. 14:00

KIEROWNIK 

Gminnego Ośrodka Pomocy

Społecznej w Wierzchowie

mgr Piotr Paszkiewicz

czytaj więcej »

Zabawa Andrzejkowa.

dodano: 2012-11-14 13:35:16, opublikował: Maciej Furykiewicz

czytaj więcej »

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

dodano: 2012-11-13 14:12:16, opublikował: Maciej Furykiewicz

I N F O R M A C J A

Wójt    Gminy    Wierzchowo     informuje,     że     dnia 29 listopada 2012r. w miejscowościach: Wierzchowo, Żabin, Żabinek, Żeńsko, Radomyśl, Osiek Drawski, Bonin oraz 30 listopada 2012r. w miejscowościach: Będlino, Sośnica, Świerczyna, Wielboki, Otrzep, Nowe Laski, Garbowo odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. wersalki, szafy, fotele, lodówki, pralki, telewizory, komputery). Inne rodzaje odpadów tj. gruz, odpady z remontów, armatura sanitarna, opakowania po farbach i innych substancjach, trawy, liście, które będą wystawione w dniu zbiórki nie będą odbierane.

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić do godziny 10:00.

Zbiórkę będzie przeprowadzał Zakład Usług Komunalnych ze Złocieńca.

W związku z powyższym proszę o ustawienie wyżej wymienionych odpadów przy koszach właścicieli posesji.

Wójt Gminy

Jan Szewczyk

czytaj więcej »

"ZYSK Z DOJRZAŁOŚCI - WSPARCIE DLA OSÓB PLANUJĄCYCH ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ"

dodano: 2012-11-09 10:32:13, opublikował: Maciej Furykiewicz

Informujemy, że od 01.10.2012 r. firma 4C Centrum Ekonomii Społecznej Krzysztof Musiatowicz rozpoczęła realizację projektu pt. "ZYSK Z DOJRZAŁOŚCI – wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Informacje o projekcie w formacie PDF

Plakat w formacie PDF

Ulotka w formacie PDF

Formularz rekrutacyjny w formacie DOC 

czytaj więcej »

Fabryka biznesu

dodano: 2012-11-09 10:26:05, opublikował: Maciej Furykiewicz

czytaj więcej »

Numery alarmowe w Polsce

dodano: 2012-11-06 14:28:18, opublikował: Maciej Furykiewicz

Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.

W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb:

 • Policja: 997
 • Straż pożarna: 998
 • Pogotowie ratunkowe 999

czytaj więcej »

50 - lecie WOPR Województwa Zachodniopomorskiego.

dodano: 2012-11-06 14:23:41, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

W dniach 29-30 października br. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w Sali Bogusławaodbyły się obchody jubileuszu 50 – lecia WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, podsumowanie akcji „Bezpieczne Kąpieliska 2012 i czyste środowisko wodne”, która jest elementem programu „Bezpieczne Morze Przygody” realizowanym wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki oraz WOPR WZ. Podczas konferencji odbyła się prezentacja wyników analiz poziomu bezpieczeństwa na kąpieliskach morskich i śródlądowych oraz strzeżonych miejscach wykorzystywanych do kąpieli w województwie zachodniopomorskim. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele podmiotów i służ odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na wodzie z całej Polski.

Wyróżnienia z rąk Wojewody ZachodniopomorskiegoMarcina Zydorowicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezesa Zarządu WOPR Jerzego Telaka otrzymali najlepsi organizatorzy oraz przedstawiciele powiatów na terenie których funkcjonują najlepsze kąpieliska  w województwie. W czasie uroczystości wojewoda i marszałek województwa wręczyli także odznaczenia państwowe i medale 18 najaktywniejszym ratownikom. Z powiatu drawskiego Brązowy Krzyż Zasługi od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odebrał Krystian Budziszewski Prezes Powiatowego WOPR.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki działań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa nad wodami, w postaci tworzenia kolejnych elementów zintegrowanego systemu bezpieczeństwa wodnego oraz wprowadzenia rozwiązań wśród organizatorów kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli, wynikających z potrzeby dostosowania ich do zmian prawnych.

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Jacek Cichocki - Minister Spraw Wewnętrznych, Marcin Zydorowicz - Wojewoda Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek - Prezydent Miasta Szczecina.

czytaj więcej »

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia