• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego i Wojciecha
 

Strona głowna »

Gminne Święto Plonów

dodano: 2018-09-11 10:35:07

W minioną sobotę 8 września br. w Wierzchowie odbyło się Gminne Święto Plonów, w trakcie którego składaliśmy podziękowania wszystkim rolnikom, sadownikom, ogrodnikom za tegoroczne plony.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła msza dziękczynna, która odbyła się w Kościele Parafialnym w Wierzchowie. Wśród zaproszonych gości byli Pan Ryszard Mićko – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski, Pan Jacek Jerzy Kozłowski – Wicestarosta Drawski, Burmistrzowie Gmin Powiatu Drawskiego oraz Pani Emilia Niemyt – Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie. Po mszy świętej, w trakcie której zostały poświęcone chleby oraz wieniec dożynkowy, barwny korowód pomaszerował na stadion w Wierzchowie. W tegorocznym Święcie Plonów udział wzięły 3 sołectwa z naszej gminy, które oprócz prezentacji kultury ludowej na swoich stoiskach wzięły udział w pokazach kulinarnych zakończonych degustacją. Można było skosztować pierogi, paszteciki, karkówkę. Uroczystości uświetniły występy naszych lokalnych zespołów folklorystycznych tj. „Sami Swoi” i „Małolaty”. Na koniec wystąpiła grupa „Pozytywnie zakręceni” ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. Miłą niespodzianką były nagrody specjalne dla najbardziej aktywnych sołectw naszej Gminy, które Wójt Gminy Wierzchowo Pan Jan Szewczyk wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wierzchowo Panem Andrzejem Kaczorkiewiczem wręczyli sołectwu Świerczyna, Żabin oraz Sośnica.

W trakcie Dożynek nie zabrakło atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. Dzięki uprzejmości druhów z OSP Wierzchowo oraz OSP Złocieniec nasi najmłodsi mogli pobawić się w strażaków jak również podziwiać okolice Wierzchowa wjeżdżając podnośnikiem do góry. Jeszcze raz serdecznie im za to dziękujemy. Gorące podziękowania składamy na ręce Pani Zofii Gardzińskiej – Prezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim za wsparcie finansowe, Państwu Katarzynie i Przemysławowi Beńko za pomoc w organizacji Dożynek oraz Panu Jarosławowi Doroszukowi – Kierownikowi Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wierzchowie i jego pracownikom za ogromny wkład organizacyjny. Całość imprezy zakończyliśmy wspólną zabawą.

Galeria zdjęć

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia