• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego i Wojciecha
 

Strona głowna »

TANECZNYM KROKIEM W CZTERY PORY ROKU

dodano: 2018-11-07 09:29:38

Kolejny czwarty już raz uczestnicy projektu spędzili wiele godzin na parkiecie uczestnicząc w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim przy wsparciu GOKSiT w Wierzchowie i DOK Drawno, a także przy współpracy z ZSP w Kaliszu Pomorskim i lokalnych UTW. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Taneczna metamorfoza” dofinansowanego w wysokości 30 tys. złotych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczestnikami są dzieci i młodzież z Kalisza Pomorskiego i Wierzchowa oraz seniorzy z Kalisza Pomorskiego i Drawna.

Podczas spotkań uczestnicy poznawali kolejne i doskonalili poznane poprzednio elementy techniki tańca współczesnego, a także wykonywali podstawowe ćwiczenia koordynacyjne wspomagające rozwój tancerza. Zajęcia taneczne wzbogacone były o elementy teoretyczne wyjaśniające, czym tak właściwie jest teatr tańca czy plastyka ruchu, do wykonania którego artysta często używa też własnej osobowości. Te taneczne spotkania wyzwalają niesamowite pokłady energii, emocji i uruchamiają wyobraźnię ruchową uczestników. Poszczególne grupy uczyły się choreografii wg. autorskiego pomysłu pani Katarzyny Skawińskiej i Alicji Palety. Dotychczasowe zmagania zaczynają łączyć się w jedną całość, których efektem będzie spektakl taneczny pt. „Cztery pory roku”. Jego prezentacja zaplanowana jest na 2 grudnia br.

Należy podkreślić, że obie instruktorki zaproszone do współpracy są niezwykle doświadczonymi , wykładowcami tańca i choreografami , które pracowały z grupami w różnym wieku, z tancerzami zawodowymi jak i amatorami. Jesteśmy dumni , że w swoim napiętym grafiku, znalazły czas na opracowanie choreografii i prowadzenie zajęć w tak małych miejscowościach, jak Kalisz Pomorski, Wierzchowo i Drawno, a uczestnicy zajęć mogą uczyć się od osób z taką dużą wiedzą merytoryczną dotyczącą tańca.

Pani Katarzyna Skawińska to choreograf, wykładowca tańca współczesnego, menadżer kultury, Prezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF w Krakowie. Założyła Teatr Tańca DF jeden z najdłużej działających teatrów tańca w Polsce. Od 1990 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną i menadżerską. Przygotowała i opracowała 40 spektakli dla Teatru Tańca DF w Krakowie, projektowała scenografie i kostiumy niektórych spektakli Teatru Tańca DF, prowadzi zajęcia z techniki tańca współczesnego, świadomości ciała i kompozycji tańca dla tancerzy zawodowych i amatorów na terenie całego kraju, realizuje autorskie projekty artystyczno-edukacyjne we współpracy z innymi artystami i instytucjami kultury w Polsce i za granicą, jest jurorem w wielu konkursach tanecznych. Współpracowała m.in. z Zakładem Estetyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie przy oprawie artystycznej konferencji sztuk performatywnych oraz promocji książki prof. Richarda Schustermana; z Domem Norymberskim przy przygotowaniu przeglądu niemieckiego kina tańca współczesnego, z Teatrem Groteska przy Reality Szopka Szoł i przy Międzynarodowym Dniu Tańca w Krakowie, z zespołem Cracovia Danza Krakowie. Od kilkunastu lat współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca Warszawianka na Uniwersytecie Warszawskim oraz ze Stowarzyszeniem Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie. Jest wykładowcą tańca współczesnego w Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Kielcach, Puławach, Białej Podlaskiej, Bielsko-Białej ,Koninie, Kaliszu, a także wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi na Kierunku Taniec i Choreografia. Wielokrotnie nagradzana w swojej pracy twórczej i edukacyjnej: Nagroda Prezydenta Krakowa (2004 r.), nagrody i wyróżnienia na Festiwalu Music World w Fivizzano (Włochy) (2002 i 2003 r.) , medal Komisji Edukacji Narodowej ( 1998 r.), I nagroda na Międzynarodowych Prezentacjach współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (1993, 1994, 1995).

Pani Alicja Paleta to absolwentka filologii włoskiej, doktor nauk humanistycznych, pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej UJ. W 2003 r. ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w dziedzinie tańca współczesnego organizowany przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej. Od 1999 r. związana jest z Teatrem Tańca DF z Krakowa. Tańczyła w spektaklach: "Osotanie", "Linie życia", "Orawa", "Synthesis", "Lulilulilajka", "Truskawkowa 8", "Ciało limbiczne", „Jestem pomiędzy”. Współautorka scenariusza i autorka choreografii do spektaklu "Truskawkowa 8". Współpracowała przy tworzeniu choreografii do spektaklu "Lulilulilajka" oraz „Jestem pomiędzy”. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi zespół taneczny Fenomen w Miejskim Domu Kultury w Bielsku-Białej. Współpracuje z Domem Kultury Inspiro w Podłężu. Autorka wielu etiud tanecznych dla dzieci i młodzieży, które zdobyły ponad 50 nagród na festiwalach o randze regionalnej i ogólnopolskiej. W latach 2011-2017 członek Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. Współtwórczyni i koordynator projektów edukacyjno-artystycznych skierowanych zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, m. in. Młoda Scena Tańca Współczesnego (10 edycji), Roz-Ruchy i Festiwal dla Amatorskich Zespołów Tańca Współczesnego KONTRAKCJA (obejmujący konkurs i warsztaty) organizowanych we współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury. Jako tłumacz librett operowych, oratoryjnych oraz filmów współpracowała z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Capellą Cracoviensis, Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie oraz z Operą Wrocławską. Współpracowała również jako recenzent z Wydawnictwem Literackim w Krakowie. Jest tłumaczem przysięgłym języka włoskiego oraz autorką publikacji poświęconych włoskiej operze i oratorium, a także dydaktyce języka włoskiego i dydaktyce przekładu wydawanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Brała udział jako wykonawca w projektach finansowanych ze środków Ministerstwa Nauki realizowanych w Instytucie Filologii Romańskiej UJ.

Galeria zdjęć

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia