• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest niedziela 07 czerwca 2020, imieniny: Roberta i Wiesława
 

Strona głowna »

Święto Wody VII

dodano: 2019-07-09 07:30:03

VII edycja Święta Wody już za nami. W minioną sobotę na plaży w Żabinku rozegraliśmy wyścigi na smoczych łodziach. To ogólnopolska smocza impreza, w której udział wzięło 40 osad z całej Polski. Do stolicy smoków zjechały czołowe drużyny uprawiające na co dzień ten sport. Między innymi gościliśmy Spójnię Warszawa – mistrzów świata, tegorocznych mistrzów Polski – Champions Zawisza Bydgoszcz.  Jak widać mała lokalna impreza przerodziła się w prawdziwą Inwazję Smoków. Jak widać nie tylko wielkie aglomeracje mogą organizować wielkie przedsięwzięcia.

Wyścigi rozegrano w 4 kategoriach – OPEN SPORT, MIKST, LADIES oraz FUN. Rywalizacja była zacięta, całości towarzyszyła wspaniała atmosfera, którą tworzyły świetne osady. Całość tradycyjnie otworzyła parada smoków chińskich, które jednocześnie wzięły udział w konkursie na najładniejszego smoka. Komisja, której przewodniczył nasz patron honorowy Marek Łbik – wicemistrz Olimpijski  IO w Seulu, postanowiła nagrodzić Smoka ze Złocieńca, Sośnicy oraz Świerczyny. Jak zwykle postaraliśmy się o piękne nagrody w postaci głośników bezprzewodowych JBL Flip 4, słuchawki bezprzewodowe JBL, plecaki Dell i Power banki. Każdy uczestnik 6 osobowej drużyny otrzymał nagrodę.

Po całodziennym pływaniu ostatecznie w kategorii FUN – wygrała osada ze 104 batalionu Wałcz, na drugim miejscu uplasowała się 2 Brygada Gada ze Złocieńca zaś na trzecim miejscu osada gospodarzy Monster Team Żabinek.  W kategorii LADIES na pierwszym miejscu znalazły się panie z KS Spójnia Warszawa, 2 miejsce zajęła osada Smocza aura z Gdańska, zaś 3 miejsce zdobyły panie z Drako Wałcz. W kategorii OPEN bezkonkurencyjna okazała się osada Champions Team Bydgoszcz, 2 miejsce wywalczyła osada KS Spójnia Warszawa na 3 miejscu uplasowała się osada Smocza Aura, która oprócz wywalczonego brązowego medalu otrzymała puchar za najliczniejszą drużynę. Kategoria MIKST, w której w podstawowym składzie płynie 6 panów i 4 panie do tego dochodzi bębniarz i sternik to najliczniejsza kategoria, w której zmierzyło się 12 osad. Po ciężkiej, wyczerpującej walce zwycięstwo wywalczyła Spójnia Warszawa. 2 miejsce wywalczyła osada Champions Team z Bydgoszczy, 3 miejsce zdobyła Smocza Aura.

Wszystkim osadom serdecznie gratulujemy!!!! I już dzisiaj zapraszamy za rok

Jak już wspomniałam to wielkie przedsięwzięcie, które współorganizowali: Powiat Drawski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który współfinansował zakup medali za pierwsze 3 miejsca w kategorii OPEN, MIKST, LADIES i FUN. Nie zabrakło również sponsorów, którzy rok rocznie wspierają nasze przedsięwzięcie: Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim oraz Nadleśnictwo Świerczyna. Dziękuję również Robertowi Mateusiakowi – prezesowi Stowarzyszenia Amber Szczecin za obsługę techniczną zawodów, startowemu Jarosławowi Dworakowi, sędziom Romanowi Gryglewskiemu oraz Monice Kamińskiej. O nasze bezpieczeństwo dbali w ramach wolontariatu ratownicy medyczni Jarosław Kuszmar oraz Dominika Wasilczyk, za co im składam ogromne podziękowania.

Do zobaczenia za rok – Smoki kontratakują!!!!!

 

Galeria zdjęć

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia