• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest poniedzialek 01 czerwca 2020, imieniny: Jakuba i Konrada
 

Strona głowna »

Wizyta Pana Stanisława Wziątka - Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

dodano: 2020-05-21 14:15:30

W dniu 15 maja br. Gminę Wierzchowo odwiedził Pan Stanisław Wziątek – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas wizyty odbyło się spotkanie robocze, którego tematem była realizacja inwestycji prowadzonych przez Gminę Wierzchowo. W spotkaniu poza Panem Marszałkiem wzięli udział: Starosta Drawski – Stanisław Cybula, Wójt Gminy Wierzchowo - Jan Szewczyk, Przewodniczący Rady – Marek Mikulec, Sekretarz - Tomasz Suchoński, Skarbnik Gminy - Marta Chłopek, animator projektu „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” - Wiesław Burkiewicz, Kierownik Referatu gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska – Klaudia Kalinowska oraz Inspektor ds. infrastruktury społecznej - Joanna Zyguła.

 Podczas spotkania został przedstawiony przebieg i postęp realizacji inwestycji:

- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Będlino wraz z budową przepompowni ścieków w miejscowości Otrzep realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, działanie 3.6. Wsparcie rozwoju systemów oczyszczania ścieków. Zadanie realizuje i nadzoruje  Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego w Drawsku Pomorskim. 

- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Sośnica realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, działanie 3.6. Wsparcie rozwoju systemów oczyszczania ścieków. Zadanie realizuje i nadzoruje Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego w Drawsku Pomorskim.

- „Budowa przedszkola”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Podczas spotkania Pan Wójt wspomniał Panu Marszałkowi o kolejnym wniosku złożonym przez Gminę Wierzchowo „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Świerczyna”, który obecnie znajduje się na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Mamy nadzieję, że uda się wkrótce rozpocząć również tą inwestycję. Pan Wójt wspomniał również o wniosku, który został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na zadanie pod nazwą „Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2020 r.” – naprawa nawierzchni hali widowiskowo-sportowej, zabezpieczenie cokołów i słupów oraz wymiana oświetlenia. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zrealizować te inwestycje. Pozwoli nam to na wywiązanie się z przyjętej aglomeracji.

Po spotkaniu Wójt Gminy zaprosił gości na zwiedzanie budowanego przedszkola.

 

Projekt „Budowa przedszkola w Wierzchowie” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020

https://www.wierzchowo.pl/pliki/wierzchowo/obrazy/image-20200129070245-1.jpeg

Galeria zdjęć

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia