• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest sobota 25 września 2021, imieniny: Aurelii i Ładysława
 

Strona głowna »

Uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Przedszkola w Wierzchowie

dodano: 2020-09-07 13:12:36

W dniu 4 września 2020 roku odbyło się otwarcie nowo wybudowanego Przedszkola w Wierzchowie przy ul. Szkolnej 3. W uroczystości wzięli udział m.in. Pan Stanisław Wziątek – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Stanisław Cybula – Starosta Drawski, Pani Urszula Ptak – Przewodnicząca Rady Powiatu, Pan Waldemar Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Pan Marek Banaszek – Radny Rady Powiatu Drawskiego, Pani Aleksandra Orlińska – Dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Pan Erwin Krüger – Honorowy Obywatel Gminy Wierzchowo, Burmistrzowie Złocieńca, Drawska Pomorskiego i Mirosławca, Pani Ulrike Schmidt – Burmistrz niemieckiej gminy partnerskiej z Henstedt-Ulzburg, Pan Waldemar Bianga – Przewodniczący Koła Przyjaciół z Henstedt-Ulzburg wraz z delegacją, Radni Gminy Wierzchowo kadencji 2014-2018 i kadencji 2018-2023, Sołtysi, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych z Gminy Wierzchowo.

Po przywitaniu zebranych przez Panią Marzannę Piskorz – Dyrektora Przedszkola w Wierzchowie, głos zabrał Pan Jan Szewczyk – Wójt Gminy Wierzchowo. Pan Wójt przybliżył zebranym historię budowy przedszkola oraz podziękował za zaangażowanie i prace w realizację tak dużej inwestycji. Na koniec swojej przemowy Pan Wójt powiedział do zebranych, że „Przedszkole to nasze wspólne dzieło, bo dzieci w tym przedszkolu to nasza najlepsza inwestycja i lokata na przyszłość. Niech ten obiekt dobrze służy w wychowaniu i kształceniu dzieci”. Następnie głos zabrali Pan Stanisław Wziątek Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Starosta Drawski, Honorowy Obywatel Gminy Wierzchowo, delegacja niemiecka oraz radne kadencji 2014-2018. Na ręce Pani Dyrektor przedszkola przekazano upominki i słodycze dla najmłodszych. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie przedszkola przez proboszcza Parafii pw. św. Wojciecha w Wierzchowie ks. Dariusza Szczecińskiego CR. Po poświęceniu Pani Dyrektor Marzanna Piskorz zaprosiła zebranych gości na zwiedzanie nowego przedszkola oraz poczęstunek i film o historii przedszkola i jego wychowanków przygotowany przez nauczycielki Przedszkola w Wierzchowie.

Inwestycja była  współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020. Zadanie obejmowało: budowę przedszkola, wykonanie ogrodzenia terenu, budowę placu zabaw oraz wyposażenie. Pierwotna wartość projektu wynosiła: 3 000.000,00 zł, wysokość dofinansowania: 2 549 999,99 zł. 

W dniu 25 kwietnia 2019 r. po trzecim przetargu Gmina Wierzchowo podpisała z firmą STEF-BUD Przemysław Stefaniak z Wielenia umowę na realizację inwestycji pn. Budowa Przedszkola w Wierzchowie. Wartość ofertowa inwestycji to kwota 3 220 000 zł. Wartość ta uległa zwiększeniu o kwotę ok. 240 000 zł po wykonaniu niezbędnych robót dodatkowych, związanych m.in. z realizacją ciągu komunikacyjnego w postaci chodników prowadzących do przedszkola oraz wiaty przystankowej. W 2020 roku przeprowadzono przetarg częściowy na wyposażenie przedszkola. W jego wyniku podpisano dwie umowy z firmami: MOJE BAMBINO  z siedzibą w Łodzi i UNIGASTRO z siedzibą we Wrocławiu. Łączna wartość wyposażenia wyniosła ok. 244.000 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w realizację przedsięwzięcia jakim była „Budowa Przedszkola w Wierzchowie”. Dziękujemy Radnym Gminy Wierzchowo kadencji 2014-2018 i kadencji 2018-2023, dziękujemy Pani Danucie Romaniec za współdziałanie przy napisaniu wniosku o dofinansowanie zadania, Pani Joannie Zygule za realizację inwestycji, Pani Marcie Chłopek za „trzymanie ręki” nad właściwym wydatkowaniem środków. Dziękujemy za wsparcie duchowe, fachowe i finansowe.

Autorzy zdjęć:Wiesław Burkiewicz, Gmina Wierzchowo.

 

Galeria zdjęć

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia