Logo Gminy Wierzchowo

JEDNO DZIECKO JEDNO DRZEWO

Ocena 0/5

Jedno Dziecko – Jedno Drzewo

12 kwietnia na terenie Leśnej Szkoły pod Dębami odbędzie się IV edycja akcji sadzenia drzewek pn. Jedno Dziecko – Jedno Drzewo. Jej celem jest upamiętnienie narodzin dziecka poprzez posadzenie drzewka. Z okazji narodzin chłopca sadzone będą dęby, a z okazji narodzin dziewczynki – lipy. 

Sadzenie pamiątkowych drzew jest głęboko zakorzenione w naszej kulturze. W Polsce już w XV wieku sadzonko drzewka na cześć nowonarodzonych potomków, ale nie tylko upamiętniano narodziny. W Muzeum Historycznym miasta Krakowa wisi akt erekcyjny, nazywany Dyplomem Zasadzenia Drzewa Wolności. W pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zasadzono Dęba Wolności. Miał on być znakiem oraz hasłem siły ciała i hartu ducha współczesnych i przyszłych pokoleń, zaś na Górnym Śląsku sadzono Lipy Sobieskiego, dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana Sobieskiego pod Wiedniem. Do dziś wiele ważnych rocznic upamiętnia się poprzez posadzenie drzewa.

W trym roku, po raz kolejny Nadleśnictwo Świerczyna oraz Gmina Wierzchowo udostępnią teren oraz sadzonki rodzicom i opiekunom dzieci urodzonych w latach 2023-2024. W ten sposób powstanie kolejny fragment Lasu Rodzinnego, który dzisiaj jest jeszcze młody, a z czasem będzie się zmieniał i dorastał razem z dziećmi. Wszystkich chętnych, którzy w latach 2023-2024 zostali rodzicami zachęcamy do wysłania zgłoszenia. Formularz, regulamin i klauzula informacyjna dostępne są do pobrania niżej. Akcja sadzenia odbędzie się 12 kwietnia na terenie Leśnej Szkoły pod Dębami w Otrzepie, o godzinie 12.00. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dnia 31.03.2025r.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności