Logo Gminy Wierzchowo

OSP Wierzchowo będzie miało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Ocena 0/5

W dniu 31 października br. została podpisana umowa na dofinansowanie zakupu nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowie. Dzięki temu nowoczesnemu pojazdowi nasi strażacy będą mogli jeszcze skuteczniej reagować w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i mienia.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Wójt Wierzchowa Marek Mikulec, Sekretarz Tomasz Suchoński, Skarbnik Marta Chłopek, Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych i promocji gminy Renata Borowczyk oraz przedstawiciele OSP Wierzchowo – Prezes Bogusław Pawłowicz i Naczelnik / Komendant Gminny - Mateusz Getler.

Całkowita wartość projektu to 1 498 000,00 zł, z czego kwotę 1 273 300,00 zł zapewni Województwo Zachodniopomorskie. Postała część, czyli 15% wartości projektu pokryta zostanie z budżetu Gminy Wierzchowo. Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Wierzchowo ma na celu poprawę zdolności reagowania na zagrożenia związane z ekstremalnymi warunkami pogodowymi spowodowanymi zmianami klimatycznymi, takimi jak pożary lasów, susze, powodzie czy ekstremalne zjawiska atmosferyczne oraz poprawę efektywności działań ratowniczych poprzez dostarczenie nowoczesnego i wyposażonego w specjalistyczny sprzęt pojazdu ratowniczo - gaśniczego.  Dzisiejsze spotkanie to ważny krok na drodze do zakupu nowego sprzętu, który będzie nieocenionym wsparciem dla naszych strażaków. 

Galeria zdjęć

IMG_3840 IMG_3819 IMG_3804 IMG_3806 IMG_3809 IMG_3817 IMG_3822 IMG_3826 IMG_3828 IMG_3830 IMG_3832 IMG_3842 IMG_3833 IMG_3834 IMG_3837
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności