• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 14
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
Dziś jest poniedzialek 06 lipca 2020, imieniny: Łucji i Dominika
 

Zbuduj swój sukces

dodano: 2012-10-29 11:56:41, opublikował: Maciej Furykiewicz

czytaj więcej »

konsultacje dla osób zainteresowanych składaniem wniosków w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"

dodano: 2012-10-25 12:00:25, opublikował: Maciej Furykiewicz

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy”informuje, iż w dniu 29.10.2012 w godzinach 10.00-12.00 w Urzędzie Gminy Wierzchowo odbędą się konsultacje dla osób zainteresowanych składaniem wniosków w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw”, „Odnowa i rozwój wsi” oraz dla „Małych Projektów” , tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 

czytaj więcej »

Uroczystość poświęcenia i wręczenia nowego sztandaru oraz ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie

dodano: 2012-10-25 11:57:52, opublikował: Maciej Furykiewicz

16 października 2012r. w Szkole Podstawowej im. 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie odbyła się uroczystość poświęcenia oraz wręczenia nowego sztandaru połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Podczas uroczystości przedstawiciele  Rady Rodziców  przekazali na ręce Dyrektora Szkoły (p. Joanna Skraba – Śliwka) nowy sztandar. Stary sztandar został przekazany szkolnemu historykowi (p. Z. Mróz) i umieszczony w gablocie w klasopracowni historii. Nowy sztandar został wykonany dzięki zaangażowaniu Rodziców i ofiarności mieszkańców Gminy Wierzchowo.

czytaj więcej »

EUROPEJSKI FESTIWAL LUDZI

dodano: 2012-10-25 11:53:36, opublikował: Maciej Furykiewicz

 

Miło nam poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie i Złocieniecki Ośrodek Kultury w minioną sobotę podczas spotkania liderów Europejskiego Festiwalu Ludzi (EPF) w Schifflange (Luksemburg) stali się pełnoprawnymi członkami EPF i w przyszłym roku będą reprezentować Polskę na festiwalu w Shifflange.

EPF działa od 21 lat, zrzesza 14 państw Unii Europejskiej w tym: Belgię, Danię, Finlandię, Francję, Hiszpanię, Irlandię, Litwę, Luksemburg, Łotwę, Niemcy, Polskę Portugalię, Szkocję oraz Włochy. Głównym założeniem festiwalu jest integracja europejska.

W trakcie festiwalu, który trwa jeden tydzień (co roku w innym państwie), rozgrywane są zawody sportowe, którym przyświeca idea fair play oraz promocja kultur poszczególnych państw. Mamy okazję obcować z różnorodnością tradycji i kulinariów europejskich. Dodatkowym elementem festiwalu jest przełamywanie barier międzypokoleniowych, bowiem w skład drużyn poszczególnych państw wchodzą członkowie reprezentujące różne grupy wiekowe. Każda delegacja liczy 50 osób.

W 2015 roku Złocieniec i Wierzchowo będą gospodarzami festiwalu.

czytaj więcej »

Ankieta Prezesa UKE w sprawie zapewnienia wzrostu dostępności usług telefonii stacjonarnej oraz Internetu szerokopasmowego.

dodano: 2012-10-25 11:50:14, opublikował: Maciej Furykiewicz

W związku z pismem Prezesa Urzędu komunikacji Elektronicznej zachęcamy do wypełnienia ankiety będącej pomocną w dalszych działaniach Prezesa UKE , majacych na celu zapewnienie wzrostu dostępności usług telefonii stacjonarnej oraz Internetu szerokopasmowego dla społeczeństwa.

Przedmiotowa ankieta jest dostępna na stronie internetowej UKE www.uke.gov.pl i można ja wypełnić elektronicznie.

czytaj więcej »

BEZPŁATNE SZKOLENIA I WARSZTATY DLA BRANŻY TURYSTYCZNEJ POJEZIERZA DRAWSKIEGO

dodano: 2012-10-25 11:35:52, opublikował: Maciej Furykiewicz

czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

dodano: 2012-10-25 11:30:50, opublikował: Maciej Furykiewicz

Dzień 17 października jest Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem. W tym dniu składamy wyrazy hołdu dla ofiar nędzy na całym świecie, jako znak solidarności i braterstwa z najuboższymi.

W tym roku przypada XXV rocznica obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem w związku z tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzchowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Wierzchowie oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Wierzchowie zorganizowali 18 października uroczyste spotkanie z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Spotkanie odbyło się w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystki w Wierzchowie w Lasku Arkońskim.

czytaj więcej »

Kampania edukacyjna "Nasze śmieci"

Kalendarz imprez
Edukacja

Ważne linki

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia